Wykwalifikowani pracownicy ochrony fizycznej

Praca w ochronie wymaga adekwatnej wiedzy, doświadczenia i spełnienia warunków, które określone są przez polskie prawo wykwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Aby zacząć pracę na stanowisku ochroniarza trzeba pozyskać wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Na czym zatem szczegółowo polega praca w ochronie?
Ochrona osób i mienia jest świadczona przez agencję ochrony na rzecz klientów.

Klientami tymi są zazwyczaj firmy i placówki publiczne. Jest to obecnie bardzo popularny zawód, a usługi ochroniarskie najczęściej są świadczone w centrach handlowych, obiektach biurowych czy instytucjach publicznych.
Niemniej jednak ochrona osób i mienia to nieodzowny detal zabezpieczania wielu różnych miejsc. Praca ochroniarza polega na ochranianiu nie tylko samych osób, ale również imprez masowych czy prywatnych domów (zobacz także: ochrona obiektów). Dzięki zatrudnieniu firmy ochroniarskiej można z dobrym skutkiem chronić obiekt i mienie przed włamaniami, kradzieżą, wandalizmem oraz dewastacją (dodatkowe informacje: ochrona obiektów). W dodatku ochrona fizyczna polega na ciągłej obecności ochroniarzy na terenie chronionego obiektu lub również w pobliżu chronionych osób. Każda agencja ochrony podczas wykonywania swojej pracy jest upoważniona do sprawdzenia tożsamości osób, które mogą zagrażać bezpiecznemu przebiegowi imprezy. W dodatku wobec osoby, która będzie stawiać opór mogą zastosować środki przymusu bezpośredniego takie jak: zastosowanie siły fizycznej, broni gazowej, a nawet kajdanek. Dzięki temu chronione obiekty albo osoby mogą czuć się bezpiecznie.

Sprawdź: agencja ochrony.