Jakie usługi świadczy biuro aktuarialne?

W sytuacji likwidacji czy też procesu upadłościowego firmy warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które specjalizują się w usługach takich jak wycena aktuarialna. Wyceniane są różne podmioty gospodarcze, zarówno firmy, spółki, jak także instytucje czy przykładowo wartości niematerialne oraz prawne, takie jak patenty posiadane przez daną firmę.
Kiedy skorzystać z usług firmy aktuarialnej?
Należy rozpocząć od wyjaśnienia, że biuro aktuarialne to firma, która specjalizuje się w wycenach inwestycyjnych oraz aktuarialnych, które wykonywane są na zlecenie klientów, takich jak firmy, spółki, instytucje oraz inne podmioty gospodarcze.

Taka wycena jest konieczna między innymi w sytuacji toczących się spraw cywilnoprawnych dotyczących danej działalności gospodarczej, jak też w sytuacji likwidacji firmy, czy fuzji spółek (zobacz: wyceny aktuarialna). Warto mieć na uwadze również o tym, że firma aktuarialna para się fachową wyceną wartości niematerialnych a także prawnych, np takich jak znak towarowy czy relacje z klientami. Prócz tego, wyceniane są również rezerwy, które w założeniu powinny być przeznaczone na świadczenia dla pracowników, takie jak renty, odprawy, emerytury czy dodatki do delegacji (warto sprawdzić: wycena spółki). A przy tym firmy aktuarialne oferują również szkolenia oraz warsztaty dla pracowników z zakresu wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Szkolenia przeznaczone są dla firm a także instytucji działających w różnorakich branżach. Firmy aktuarialne podejmują się też analizy, jak też oceny projektów finansowych, między innymi projektów restrukturyzacji.

Źródło: firma aktuarialna.