Hodowla dźdźownic kalifornijskich

Dżdżownica kalifornijska przez hodowców nazywana jest potocznie kompostowcem różowym. Równocześnie jest to najbardziej popularna odmiana dżdżownic w Polsce. Swoją dojrzałość osiąga w 100 dniu życia, choć w zasadzie ta dżdżownica może przeżyć aż 16 lat.

O ile hodowana jest w odpowiednich warunkach to może bardzo szybko się rozmnażać. Co więcej świetnie radzi sobie z wszelkimi odpadami, co sprawia, że najczęściej hodowana jest przez działkowiczów. Hodowla dżdżownic kalifornijskich nie jest trudna. Dżdżownicom wystarczą odpadki, które bieżąco się im podaje. Jeżeli już będzie miała dosyć pożywienia to nie opuści kompostownika, co na 100 procent także jest ich ogromną pozytywną właściwością.
Co jeszcze więc skłania nas do założenia hodowli dżdżownic kalifornijskich? O prostocie hodowli już wiemy. Oco więcej łatwo adaptują się w nowym środowisku, hodowlę można prowadzić zarówno zewnątrz i wewnątrz. Najczęściej hodowlę tych dżdżownic prowadzi się w kompostownikach, choćby nie brakuje hodowców, którzy zajmują się ich hodowlą w pomieszczeniach przy użyciu worków albo specjalnych pojemników.
Podczas prowadzenia hodowli dżdżownic kalifornijskich zasadniczym celem hodowcy jest zapewnienie im stosownej wilgotności, temperatury otoczenia i adekwatnej ilości pokarmu. Dzięki hodowli dżdżownic hodowca otrzymuje w zamian użyteczny twór próchniczy, który jest bardzo dobry dla gleby. Dzięki temu tworowi próchniczemu poprawiamy wzrost roślin, które są w jego zasięgu. Z tego właśnie względu warto odwiedzić dżdżownice kalifornijskie sklep i dokonać zakupu, po czym można zacząć ich hodowlę.

Źródło: dżdżownica kalifornijska.