Biuro aktuarialne – usługi

Jeśli potrzebujemy profesjonalnej wyceny finansowej albo aktuarialnej, powinniśmy skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w takich usługach dostarczając raporty zarówno różnym firmom, jak również instytucjom. Powinno się podkreślić, że firma aktuarialna to doświadczeni aktuariusze, którzy specjalizują się w wycenie różnych podmiotów gospodarczych, niemniej jednak również wartości prawnych oraz niematerialnych.
Jak wygląda wycena aktuarialna?
Trzeba wyjaśnić, że wycena aktuarialna jest potrzebna w dużej liczbie przypadków, np w przypadku zakupu firmy, jej dystrybucji lub też połączenia różnorakich jej części albo działów.

Taka wycena powinna być zlecona także w przypadku fuzji spółek, czy toczących się procesów dotyczących danej firmy (warto zobaczyć: wycena działalności gospodarczej). Nie zapominajmy też o tym, że wycena finansowa i aktuarialna tyczy się nie tylko prywatnych firm, niemniej jednak także instytucji a także jej działów. A przy tym, przez aktuariuszy wyceniane są również wartości niematerialne a także prawne, w głównej mierze tj. patenty, znak towarowy czy relacje z klientami. Takie wyceny potrzebne są w przypadku przejęć czy procesu fuzji (zobacz również: wycena firmy). Prócz tego firma aktuarialna organizuje wyceny, które pozwalają na zweryfikowanie zdolności kredytowej. Wycenie podlegają też instrumenty finansowe, takie jak pożyczki i należności własne czy aktywa finansowe. Pamiętajmy także o tym, że wycena tyczy się rezerw, które są przeznaczone na koszty związane z naprawami gwarancyjnymi. Więc tyczy się firm oferujących sprzedaż różnych produktów, które muszą uwzględnić w swoim budżecie finanse przeznaczone na naprawy gwarancyjne.

Zobacz także: wycena aktuarialna.